Prvá tohtoročná brigáda

Napísal: Michal. Posted in Kalendár akcií

Občianske združenie Hroneko začalo kalendárny rok 2014 akciou ako sa patrí. Tekovská ekologická s.r.o. nás požiadala o pomoc, tak sme nelenili a 11. januára dopoludnia sme zorganizovali brigádu, na ktorej sa zúčastnilo 18 našich členov. Náplňou našej práce bolo vyzbierať úlety odpadkov, ktoré sa nachádzali v okolí aj v areáli skládky odpadov v Novom Tekove. Podarilo sa nám vyzbierať zhruba 100 plastových vriec odpadu. Všetkým zúčastneným patrí veľká vďaka. Vedenie spoločnosti Tekovská ekologická poďakovalo za pomoc a prisľúbilo podporu aktivitám nášho občianskeho združenia. Ďakujeme.

Naša záhrada ožíva

Napísal: Michal. Posted in Kalendár akcií

Dňa 7.9.2013 sa konala v areály bývalej ZS brigáda. Tu má naše OZ Hroneko zriadené komunitné kompostovisko. Už od skorého rána tu bolo rušno. Za pomoci techniky ktorú nám poskytol miestny podnikateľ E. Ujhélyi sme začali vyrovnávať terén . Touto cestou by sme sa mu chceli veľmi pekne poďakovať . Počasie nám prialo celý deň. V poobedných hodinách sa k nám k hrstke chlapcov pridali aj rodičia a ostatní členovia nášho združenia. Práca nám išla od ruky. Niektorí zakladali skalku, iní vytvárali chodníky, vypilovali kríky hrabali celú záhradu. V budúcnosti by sme tu chceli postaviť altánok vytvoriť si jazierko, šmýkalky pre deti ,lavičky pre starých rodičov. Chceme aby našu záhradu navštevovali všetky vekove kategorie. Na záver sme si posedeli pri ohni opekali špekačky spievali piesne . Nálada bola super. Sme super partia ľudí ktorým ide práca od ruky. Radi privítame medzi sebou nové tváre . Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým zúčastneným

Predseda OZ Hroneko

Brigáda na kompostovisku

Napísal: Michal. Posted in Kalendár akcií

Ahojte Hronekáči dňa 7.9.2013 o 17:00 sa v budove bývalej školy uskutoční brigáda prineste si so sebou hrable lopatu fúrik pracovné rukavice. Po skončení brigády bude opekačka o špekačky a o tekutiny je postarané.

PS: Dúfam že  prídete v čom najväčšom počte.

Ukončenie leta

Napísal: Michal. Posted in Kalendár akcií

V sobotu 31.8.2013 o 18:00 sa  uskutoční v budove bývalej školy ukončenie leta.

O občerstvenie je postarené.

Staviame 1Máj

Napísal: Michal. Posted in Kalendár akcií

OZ Hroneko Vás srdečne pozýva na stavanie Mája dňa 30.4.2013 o 17:30 pri kultúrnom dome v Novom Tekove. Pripomenieme si ako sa kedysi oslavoval prvý Máj ˵ Sviatok práce ʺ. Zaspomíname v sprievode rodičov, starých rodičov na májové chvíle a naším zakončením bude opekačka v priestoroch bývalej ZŠ. Všetkým Vás srdečne pozývame. O špekačky a dobrú náladu je postarané.

Rovnošata je vítaná

OZ Hroneko

SE   logo njk program-mladez-v-akcii novy-tekov juventa 

Nadacia EPH  tekovska ekologicka

"Čistota a poriadok sú
u nás na prvom mieste"